Sesli Sohbet, Kameralı Sohbet, Kameralı Chat, Sesli Chat, Görüntülü Sohbet
Follow @webdeveloperRT
32

2016 Alexa’ya Kayıt Olmak

0 YORUM YAPILDI 25 Oca Ptesi 16:41 1602 Görüntüleme

Alexa, Amazon’a ait olan sayaçtır. Google’nin kaideye aldığı ve sıralama konusunda önem verdiği sayaçlardan sadece birisidir, sitenizdeki bazı özelliklere göre size sıralama sunar.

Alexa, son zamanlarda yapmış olduğu değişiklikler sayesinde birçok webmaster arkadaşımın kafasını karıştırıyor, yeni açılmış olan siteleri eklerken para istediğini Premium üyelik istediğini söylüyorlar. Bunun üzerine kendi sitemi ücretsiz olarak nasıl eklediğimi sizlere basitçe anlatmayı düşündüm zaten edebiyattan başka bir şey yazmıyoruz en azından böyle değişik paylaşımlar yapalım da sitenin görünümü değişsin belki ziyaretçi gelir.. Sitemizi eklemeden önce ilk önce bireysel olarak Alexa.com adresine kayıt olalım. Anasayfada bulunan sağ köşede

alexa.com adresine giderek girişte bulunan arama kutusuna kendi sitenizi yazıp aratın. Gelen aramada sitenin sizinse en aşağı inip Edit Site Info yazısına tıklayınız, gelen pencerede Claim This Site yazısına tıklayınız. Gelen sayfada alexa’nın sunmuş olduğu sitenizi doğruma seçeneklerinden birini seçiyorsunuz.

Alexa'ya Kayıt Olmak

2016 Alexa’ya Kayıt Olma Teknikleri

Teknik 1; Dosyayı indiriyorsunuz, FTP yardımı ile sitenin ana dizinine atıyorsunuz ve ardından Verify the file on your site yazısına tıklıyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra sizlere, Your site is successfully claimed. Şeklinde bir onay mesajı verecektir.

Teknik 2; Bu doğrulama seçeneğinde ise <m*ta> kodlar sayesinde doğrulama yapabiliyorsunuz, sitenizin  satırları arasına sayfada verilmiş olan <m*ta name=”alexaVerifyID” content ile başlayan kodu head satırına yapıştırıyoruz.

Bu işlemlerin ardından siteniz artık alexa.com adresine eklendi. Şimdi gelelim sitenin başlık, açıklama, ülke seçme gibi seçeneklerini düzenlemeye..

Yukarıdaki sağ köşede profilimize tıklıyoruz >> Account Management yazısına tıklıyoruz >> sol taraftaki menüden Site Settings seçeneğe tıklıyoruz ve eklemiş olduğumuz site karşımızı çıkacaktır. Altında Edit Site Listing yazısına tıklayınız.

Karşımıza site hakkında bilgiler gelecektir, bu kutucuklara uygun yerlere sitenin adını, açıklamalarını, iletişim bilgilerinizi yazınız ve en alt kısımda bulunan Country bölümünden Türkiye’yi seçiniz.

Site Title: Sitenizin adı/başlığı.
Site Descr*ption: Siteniz hakkında açıklama yazınız.
Site Owner: Sitenin sahibi kimse adı soy adı.
Address: Adres bilgileriniz.
City: Şehir adı.
State / Province:  Hangi ilde yaşıyorsanız onu yazın (İstanbul, Ankara gibi).
Postal / Zip Code: Posta kodu.
Country: Ülke istiyor, Türkiye yazınız.
Public Email: iletişim için mail adresinizi giriniz.

Tüm işlemler bu kadar, yukarıdaki bilgileri illa doğru gireceksiniz diye bir kaide yoktur.

Örnek olarak sizlerde siteniz'de sitemizin alt kısmında yer alan alex'a widget'i kendi sitenize ekleyebilirsiniz, bu işlemi yaparak alexa'da üst sıralara çıkabilirsiniz.

Kaynak:http://kozbon.com/2015-alexaya-kayit-olmak/

    0 Yorum   Yorum Yap

    Yorum Yapın

    GÖNDER
Canlı Kameralı Sohbet

Değerli misafirlerimiz sizler için özel olarak hazırladığımız Yeni Temamız İle Sizlerleyiz

Kameralisohbet.net yeni teması esfox ile sizlere hizmet vermeye başlamıştır, sizlerde yeni tem...

Asilbeyaz KameralıSohbet

Kameralısohbet sistemlerinin öncüsü asilbeyaz art...

Türkiyenin ve Avrupanın en eski sesli ve görüntülü arkadaslık sitesi olarak 2000 yılından bugüne kadar Sesli Sohbet ve Kameralı Sohbet hizmetlerini sizlere ücretsiz olarak sunmaktayız.

+90 (000) 000 00 00

Bu sitenin Alt yapısı ve Seo hizmetleri Kameralı Sohbet tarafından sağlanmaktadır.Reklamı Kapat